Kurumsal

Tarihte yer alan en eski spor branşlarından biri olan cimnastik, tüm motorik özellikleri aynı anda geliştirebilen tek spor branşı olmanın yanı sıra her spor branşı için alt yapı oluşturan, çocukların mental ve fiziksel gelişimlerini üst düzeyde destekleyen "Olimpik" bir disiplindir. Zaman içerisinde cimnastik farklılaşmış ve birden fazla cimnastik branşı yarışma sporu olarak karşımıza çıkmıştır. 

Çocukların sporu benimsemesi ve bir yaşam biçimi haline getirebilmesi için sporla erken yaşta ve doğru bir şekilde tanışması çok önemlidir. Tekrara dayanan hareket eğitimi yalnızca amaca yönelik olarak uygulandığında çocuklarda isteksizlik meydana gelebilmektedir. Klasik eğitim anlayışının yanı sıra temel hareket eğitiminin oyun içerikli olması çocuklar için sportif aktiviteleri cazip kılmaktadır. Bu nedenle küçük yaşlarda eğitim içeriklerinin tamamen çocuk ve oyun odaklı olması gerekmektedir. Bu anlayışı benimseyen Başkent Akademi Cimnastik Spor Kulübü, Ankara’nın en seçkin Cimnastik kulüplerinden biridir. 2011 yılında kurulan  ve ikisi olimpik olmak üzere toplam da 3 farklı Cimnastik branşında profesyonel sporcu yetiştiren Başkent Akademi Cimnastik Spor Kulübü, çocuklara sporu sevdirmeyi ve onları başarıya ulaştırmak için çalışmayı amaç edinmiştir. Üç farklı lokasyonda hizmet veren kulübümüzde görev yapan tüm eğitmenlerimiz her ay düzenli olarak hizmet içi eğitim programlarına katılmakta ve tüm şubelerde her yaş grubu için ayrı ayrı ve özenle hazırlanmış ortak ders programlarını uygulamaktadırlar. Böylece kulübümüzde cimnastik yapan tüm çocuklar deneyimli eğitmenler eşliğinde ve eşit şartlarda eğitim görmektedirler. Dersler esnasında eğitmenlerin kullandıkları ders içi gözlem ve değerlendirme formları sayesinde sporcuların seviyeleri belirlenmektedir . Böylece yaşları, yetenek düzeyleri ve ders içi durumları değerlendirilerek cimnastiğin kendi branşları içerisinde ya da farklı spor branşlarına yönlendirmeler yapılabilmektedir. 

Bir çok şampiyon yetiştiren Başkent Akademi Cimnastik Spor Kulübü deneyimli eğitmen ve yönetici kadrosu, her yaş gurubuna hitap eden özenle hazırlanmış eğitim programları, akademik destekli çalışma planı, salonlarının fiziksel şartları, rehberlik hizmeti ve daha bir çok özelliği ile sizlere ve çocuklarınıza farklı bir sportif deneyim sunmakta ve başarının kapılarını açmaktadır. 

Başkent Akademi Cimnastik Spor Kulübü “ Cimnastiğin Başkenti” 

Ankara Cimnastik Okulu 13
Ankara Cimnastik Okulu 24
Ankara Cimnastik Okulu 19